HERBÁŘ
Cnidium monnieri (Knidium)
cnidium-monnieri-osthole.jpg

Odborná literatura uvádí:

Cnidium monnieri je rostlina pocházející z tradiční čínské medicíny, kde je známá pod názvem She Chuang Zi. V češtině je nazývána jako Knidium. První zmíňky o jejím používání v tradiční čínské medicíně jsou 2000 let staré. Používala se tradičně v kombinaci s jinými bylinami  především k léčbě kožních onemocnění (svědění, kožní alergie) nebo k posílení kostí.  Velmi rychle si tato rostlina našla také popularitu jako účinné afrodiziakum jak pro muže, tak i pro ženy. Aktivní složkou této rostliny je látka zvaná Osthole. Ta kromě jiného zvyšuje uvolňování oxidu dusnatého. Zvyšuje tak průtok krve do pohlavních orgánů, excituje jejich citlivost a stimuluje tvorbu pohlavních hormonů. Cnidium monnieri v některých současných výzkumech vykazuje i slibnou protinádorovou aktivitu. Stejně tak prý může přispívat k potlačení projevů astmatu a osteoporózy. Další výzkumy účinného Osthole poukazují na jeho potenciál možné regenerace ztučnělé jaterní tkáně poškozené nadměrnou konzumací alkoholu. 


Afrodisiakální účinek:
Pokud je Cnidium monnieri aplikováno pouze příležitostně jako afrodisiakum nebo pro podporu erekce, pak se 50mg - 200mg extraktu (obsahující 30% Osthole) 1 hodinu před požadovaným účinkem považuje za optimální jednorázovou dávku pro středně silný afrodisiakální účinnek na podporu libida u mužů i žen a pro kvalitnější erekci u mužů. Účinek nastupuje pozvolna a s proměnlivou intenzitou přetrvává 6 - 12 hodin. 
Pravidelnou fytoterapii na indikované zdravotní obtíže je třeba konzultovat s odborníkem.

Nežádoucí účinky:
Nadměrné a vysoké dávky mohou vyvolávat nauzeu, bolest hlavy, pocity malátnosti, časté močení, nevolnost, nízký krevní tlak, pocit tlaku v zažívacím ústrojí. Knidium by se nemělo kombinovat s alkoholem a léky.


Zde můžete zakoupit produkty s obsahem Cnidium monnieri



ViNaturae ©2011